Uważam, że Grzegorz [Schetyna- przyp. red.] powinien podać się do dymisji.
Ireneusz Raś nie kryje się ze swą oceną przewodniczącego partii, z której ramienia jest posłem. Ma również wyrobioną opinię na temat tego, kto powinien reprezentować Koalicję Obywatelską w wyborach prezydenckich.
Ja uważam, że kandydować powinien Donald Tusk i chętnie pomógłbym mu w tych wyborach.
Poseł PO KO podkreśla wielki potencjał tego kandydata w polityce zagranicznej. Stwierdza, że na wyborach prawdopodobnie „w drugiej turze będą dwa projekty personalne”. Nie zgadza się przy tym z twierdzeniami, że kandydat opozycji będzie musiał odwoływać się do haseł lewicy światopoglądowej, żeby zdobyć ten elektorat. Zauważa przy tym, że „bardzo wielu dawnych sympatyków SLD zagłosowało na PiS w 2015 r.”.
![Raś: Donald Tusk powinien kandydować na prezydenta, a Grzegorz Schetyna podać się do dymisji [VIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F10%2FRa%C5%9B-Ireneusz-5.jpg&w=1920&q=75)





