Leon XIV o pokoju i odbudowie
Papież Leon XIV podczas homilii wygłoszonej na lotnisku w Bamendzie w Kamerunie zwrócił się do wiernych jako „pielgrzym pokoju i jedności”. Mówił, że przybywa, by dzielić z mieszkańcami regionu ich drogę, trudy i nadzieje, a radość obecna w liturgii i modlitwie jest znakiem ufności pokładanej w Bogu.
Drodzy bracia i siostry w Chrystusie, przybywam do was jako pielgrzym pokoju i jedności, wyrażając radość z tego, że mogę tu być, by odwiedzić wasz region, a przede wszystkim dzielić z wami waszą wędrówkę, wasze trudy i wasze nadzieje
– mówił Leon XIV.
Papież podkreślał, że modlitwa i świętowanie to nie tylko religijny gest, ale także świadectwo niezachwianej nadziei oraz przylgnięcia do miłości Boga, który – jak zaznaczył – przybliża się do człowieka i ze współczuciem spogląda na cierpienia swoich dzieci. Nawiązując do wspólnie odmawianego psalmu, przypomniał, że Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu i ocala tych, którzy upadają na duchu.






