Niemcy z trudem wygrywają rywalizację w grupie A. Do 1/8 finału awansuje również Szwajcaria, Węgrzy czekają

Niemiec Niclas Füllkrug celebruje wyrównującą bramkę w meczu grupowym ze Szwajcarią na Euro 2024

Nasi zachodni sąsiedzi zremisowali w ostatniej kolejce ze Szwajcarami 1:1. zaś Węgrzy pokonali Szkocję 1:0, gola zdobywając w ostatniej akcji meczu, w 100 minucie.

Końcówka rywalizacji w grupie dostarczyła bardzo wielu różnorodnych emocji. Reprezentacja Szwajcarii była bardzo blisko pokonania bardziej utytułowanego sąsiada, jednak przeprowadzone przez selekcjonera Niemców Juliana Nagelsmanna zmiany pomogły jego drużynie uniknąć porażki. Dobrze zaprezentował się niemiecki środek pola, z Kroosem, Andrichem i Guendoganem. Dzielnie stawiał im czoła Szwajcar Granit Xhaka, uznany przez UEFA graczem meczu. Nieco słabiej zaprezentował się renomowany szwajcarski bramkarz Yann Sommer; gdyby nie faul Niemców podczas przechwytu piłki, drużyna Nagelsmanna wyrównałaby już znacznie wcześniej, a odpowiedzialny za utratę tego gola byłby w 99% właśnie Sommer.

Szwajcaria-Niemcy 1:1 ( Ndoye 28 – Füllkrug 90+2)

Swoją dramaturgię miało również drugie spotkanie grupy A. W tym meczu żadnej ze stron nie interesował remis, jednak pierwsze 45 minut wyglądało tak, jakby było dokładnie odwrotnie. Jednak po zmianie stron mecz zyskał na dynamice; bardziej konkretni w swoich atakach, pomimo mniejszego posiadania piłki, byli Węgrzy. Do siatki wpadł jednak dopiero strzał Kevina Csobotha w 10 minucie doliczonego czasu gry. Tak dużo dodatkowych minut wynikało głównie z konieczności udzielenia pierwszej pomocy Węgrowi Barnabasowi Vardze, który padł na murawę po jednym ze starć w powietrzu. Na szczęście, pierwsze pomeczowe komunikaty o zdrowiu piłkarza są uspokajające, Należy dodać, że Szkoci zostali w drugiej połowie meczu niesłusznie pozbawieni rzutu karnego. To był tylko jeden z serii błędów argentyńskiego sędziego Facundo Tello.

Węgrzy mają szansę na awans z 3. miejsca, muszą jednak czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach.

Szkocja-Węgry 0:1 (Csoboth 90+10)

Końcowa tabela grupy A

1.Niemcy 7 8:2

2. Szwajcaria 5 5:3

3. Węgry 3 2:5

4. Szkocja 1 2:7

Studio Euro po meczu z Austrią. Bartosz Jurkowski: śmiem wątpić w to, czy mamy piłkarzy z mentalnością zwycięzców