Koniec „farmy Giertycha”? Takie pytanie coraz częściej pojawia się wśród komentatorów politycznych po ostatnich zmianach na platformie X. Uczestnicy internetowej debaty przekonują, że z serwisu zniknęła część kont, które przez lata miały tworzyć wyjątkowo aktywne środowisko wspierające określoną narrację polityczną.
Zniknęły konta na X
Wiktor Świetlik, Marcin Wolski i Mariusz Staniszewski zwracają uwagę, że z platformy miały zniknąć profile kojarzone z działalnością wspierającą Romana Giertycha. Ich zdaniem nie chodzi wyłącznie o pojedyncze konta, lecz o znacznie szersze zjawisko.
– Pieczołowicie hodowana, budowana, latami wzmacniana farma Romana Giertycha właśnie zdaje się, że przestała istnieć
Według komentatorów usunięcie takich profili może oznaczać ograniczenie skoordynowanych działań w mediach społecznościowych, które miały wpływać na przebieg politycznych sporów.






