W Białymstoku, Łomży i Suwałkach mają powstać centra integracji cudzoziemców – wynika z relacji dziennikarki Telewizji Republika Agnieszki Siewiereniuk-Maciorowskiej. Jak podkreśla rozmówczyni, uzyskanie szczegółowych informacji okazało się wyjątkowo trudne.
– Trzeba było się sporo nagimnastykować, żeby się dowiedzieć, kto za to odpowiada – mówi.
„Urzędnicy milczą”
Według relacji dziennikarki, próby uzyskania informacji w urzędach kończyły się niejasnymi odpowiedziami.
– Finalnie uzyskałam odpowiedź, że w ogóle nie ma takich planów. Tymczasem takie plany są i zaczęły się realizować – twierdzi.






