Manifestacja widziana z góry
Rafał Woś komentował na antenie Radia Wnet środową manifestację Solidarności przeciwko polityce klimatycznej Unii Europejskiej. Jak mówił, protest zrobił na nim duże wrażenie – zarówno z perspektywy ulicy, jak i z góry, skąd obserwował przemarsz demonstrantów.
– Bardzo imponująco to z góry wyglądało. A z dołu jeszcze bardziej, bo potem schodzi się do ludzi i ci ludzie przyjeżdżają z różnych stron Polski. To są związkowcy, ale nie tylko, bo byli też ludzie, którzy po prostu uważają, że w Polsce źle się dzieje – mówił Woś.
Publicysta podkreślał, że demonstracja była wyrazem sprzeciwu wobec rosnących kosztów życia i polityki klimatycznej UE. W jego ocenie temat Zielonego Ładu i systemu ETS będzie wracał coraz mocniej, bo coraz więcej osób zaczyna odczuwać skutki tych regulacji w codziennym życiu.
Media nie zauważyły protestu
W dalszej części rozmowy pojawił się temat relacjonowania manifestacji przez media. Krzysztof Skowroński zwracał uwagę, że część dużych redakcji praktycznie nie odnotowała protestu mimo obecności tysięcy uczestników z całej Polski. W studiu przywoływano kolejne tytuły prasowe, m.in. dziennik „Rzeczpospolita”, i pierwsze strony innych gazet, na których trudno było znaleźć informacje o demonstracji.


![„Obudź się, Polsko!”. Zobacz zdjęcia z wielkiej manifestacji „Solidarności” widzianej z redakcji Radia Wnet [GALERIA]](https://panel.wnet.fm/wp-content/uploads/2026/05/PXL_20260520_101027650.RAW-01-EDIT-1200x674.jpg)




