Aneks WSI: ujawnić prawdę czy chronić państwo
Debata o publikacji aneksu do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych wraca z pełną siłą – i natychmiast dzieli ekspertów. Z jednej strony pojawia się przekonanie, że Polska nigdy nie rozliczyła wpływów służb i agentury. Z drugiej – ostrzeżenie, że ujawnianie takich materiałów to igranie z bezpieczeństwem państwa.
– To jest moment, w którym być może należałoby dokonać historycznego podsumowania tego, co się stało po 1989 roku – mówi politolog, prof. Piotr Grochmalski.
Ale dla byłego oficera wywiadu Marcina Falińskiego to zupełnie inna perspektywa.
– To jest najgorszy z możliwych momentów na publikację takich materiałów – podkreśla.








