Standardy KO
Wizerunkowy pożar w Koalicji Obywatelskiej. Sprawa posłanki Małgorzaty Pępek, ujawniona przez portal Goniec, wywołała potężną burzę. Parlamentarzystka miała wejść poza kolejnością na badania w szpitalu w Żywcu, a gdy sprawa wyszła na jaw – co uniemożliwiło placówce rozliczenie procedury z NFZ – miała rozpocząć ostry atak na zarząd szpitala domagający się wyjaśnień. Sprawę pierwszy opisał portal ZERO.pl.
Dla opinii publicznej to kolejny dowód na to, że politycy traktują państwową służbę zdrowia jak prywatny folwark. Zdaniem Agatona Kozińskiego, sprawa ta ma ogromne znaczenie polityczne.
– Koalicja Obywatelska przegrywa tę sprawę nie z powodu tego, że nie zapanowała nad służbą zdrowia – zaznaczył Koziński.
Ekspert wskazuje, że Polacy są już przyzwyczajeni do problemów w opiece medycznej. Prawdziwym problemem rządu jest jednak całkowita utrata wiarygodności.






