Polskie doświadczenie dla filipińskiej energetyki
Na Filipinach odbyła się misja gospodarcza polskich przedsiębiorstw z sektora morskiej energetyki wiatrowej, zorganizowana przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH). Jak podkreśla Bartłomiej Wasiewski z PAIH, choć głównym celem wizyty były rozmowy o offshore wind, zakres współpracy może być znacznie szerszy.
– „Filipińczycy przygotowują się do inwestycji w morską energetykę wiatrową. Polskie firmy przyjechały rozmawiać nie tylko o farmach wiatrowych, ale również o inwestycjach infrastrukturalnych na Filipinach w ogóle” – mówi.
Dodaje, że mimo dużej odległości oba kraje mają wiele wspólnych interesów gospodarczych.
– „Mamy bardzo dużo wzajemnie wspólnych tematów i liczę na to, że polskie firmy odniosą tutaj sukces” – podkreśla.





