Wipler zapowiada zawiadomienie na Kierwińskiego
Przemysław Wipler w Poranku Wnet informuje, że złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez ministra Marcina Kierwińskiego. Jak wyjaśniał, jego argumentacja opiera się na wcześniejszych publicznych wypowiedziach Donalda Tuska, dotyczących giełdy kryptowalut Zondacrypto.
– Składam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez pana ministra Kierwińskiego, ponieważ gdyby za tą giełdą kryptowalut mieli stać Rosjanie, jak twierdził Donald Tusk, jak mówił również na jawnych posiedzeniach Sejmu, to podmioty te powinny zostać wpisane na listę sankcyjną – mówi Przemysław Wipler.
Spór o listę sankcyjną
Poseł przekonywał, że obowiązujące przepisy dają ministrowi spraw wewnętrznych możliwość szybkiego działania wobec podmiotów objętych podejrzeniami o związki z Rosją.
– Jest taki mechanizm od wybuchu wojny na Ukrainie, że minister spraw wewnętrznych może właściwie w 15 minut wpisać dane podmioty na tak zwaną listę sankcyjną, zamrozić ich aktywa, wprowadzić tam zarząd komisaryczny. Mogli to zrobić ludzie Donalda Tuska, mógł to zrobić pan minister Kierwiński, to jest kompetencja pana ministra Kierwińskiego, a nie zrobił tego – mówi Przemysław Wipler.


![[NEWS WNET] Wszystkie śledztwa w sprawie Zondacrypto. Wylicza Prokuratura Krajowa](https://panel.wnet.fm/wp-content/uploads/2026/05/Zonda-2-1-1200x713.png)



