Pożar lasu pod Warszawą. Ogień trawi hektary w Międzylesiu
Ogień trawi hektary w Międzylesiu. Sytuacja jest groźna
Zgłoszenie o pożarze lasu w rejonie miejscowości Międzyleś w gminie Poświętne (powiat wołomiński) wpłynęło do służb ratunkowych w czwartek po godzinie 13:00. Sucha ściółka, wysoka temperatura oraz porywisty wiatr sprawiły, że żywioł zaczął się błyskawicznie rozprzestrzeniać.
Choć pierwsze szacunki mówiły o obszarze około 5 hektarów, ogień szybko opanował znacznie większe terytorium. Według najnowszych doniesień służb płonie już około 20 hektarów lasu, a ogień zagraża kolejnym obszarom leśnym na styku trzech nadleśnictw:
- Nadleśnictwa Drewnica,
- Nadleśnictwa Łochów,
- Nadleśnictwa Mińsk.
Sytuacja rozwija się dynamicznie m.in. w pobliżu popularnego Rezerwatu Przyrody Grabicz pod Kobyłką, co potęguje obawy o lokalny ekosystem.
![Pożar lasu pod Warszawą. Ogromna akcja gaśnicza w Międzylesiu [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2Fpozar-final.jpg&w=1920&q=75)




