„Wiedziałem, że szybko nie wyjdę”
Andrzej Poczobut wrócił do publicznych rozmów po pięciu latach spędzonych w białoruskim więzieniu. Już na początku wywiadu z Krzysztofem Skowrońskim opowiadał o pierwszych tygodniach po odzyskaniu wolności i o tym, jak wygląda powrót do zwykłego życia po tak długiej izolacji.
– Ludzie mówią, że lepiej wyglądam. Dobre jedzenie, świeże powietrze, możliwość bycia z rodziną – to wszystko działa na korzyść – mówił Poczobut.
Dużo miejsca poświęcił relacji z żoną, z którą przez lata praktycznie nie miał kontaktu. Jak wspominał, przez pierwsze dwa lata nie pozwalano na żadne widzenia, później przez krótki czas udało się zobaczyć kilka razy, a następnie znowu przez trzy lata pozostawały wyłącznie listy.

Andrzej Poczobut został uwolniony w ramach wymiany więźniów między Polską a Białorusią w formule 5 za 5. To jedno z najw…
– Żona cały czas była przy mnie, choć oczywiście tylko na odległość. Dziś praktycznie wszędzie jeździmy razem, bo bardzo się za sobą stęskniliśmy – mówił.





