Prezes SDP Jolanta Hajdasz stwierdza, że kwestia wejścia Policji do prywatnego mieszkania Tomasza Sakiewicza jest skrajnie bulwersująca. Dodała, że sprawa budzi poważne emocje w środowisku dziennikarskim i wymaga wyjaśnienia okoliczności całego zdarzenia.
To trzeci raz z rzędu, kiedy Tomasz Sakiewicz miał być nachodzony prywatnie. Według relacji przedstawianych przez jego otoczenie, podobne sytuacje miały już wcześniej wywoływać niepokój i poczucie naruszenia prywatności.
Nie wiadomo, kto i dlaczego nęka prezesa Telewizja Republika – mówi dr Hajdasz.
Zaznacza przy tym, że oczekiwane jest rzetelne ustalenie wszystkich okoliczności sprawy przez odpowiednie instytucje.





![Andrij Sadowy: Głupstwo przeciwko przyszłości. Jarosław Kaczyński: [Sadowy] to oczywisty banderowiec! Spór o pamięć i polityczną moralność w świetle oszukania polskiej firmy.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FAndrij-Sadowy-nazi-gest-.png&w=3840&q=75)