Agencja Uzbrojenia negocjuje kontrakty
Pułkownik Grzegorz Polak z Agencji Uzbrojenia podkreślił, że instytucja realizuje zadania wynikające z harmonogramów przygotowanych przez Sztab Generalny i obecnie prowadzi negocjacje dotyczące sprzętu wojskowego finansowanego z programu SAFE.
– Agencja Uzbrojenia jako realizator zadań postawionych w zakresie pozyskania sprzętu w tej chwili negocjuje kontrakty i zadania, które będą zawierane w najbliższych dniach i miesiącach – powiedział.
Jak tłumaczył, rozmowy prowadzone są bezpośrednio z producentami i wykonawcami sprzętu wojskowego.
„75 proc. umów trafi do polskiego przemysłu”
W rozmowie wielokrotnie pojawiał się temat udziału polskich firm w programie SAFE. Według przedstawiciela Agencji Uzbrojenia zdecydowana większość kontraktów ma zostać skierowana właśnie do krajowego przemysłu.







