Górnictwo pod presją Zielonego Ładu
Marek Wesoły podkreślał na antenie Radia Wnet, że problemy polskiego górnictwa nie zaczęły się dziś, ale obecnie przybierają szczególnie groźną skalę. W jego ocenie polityka dekarbonizacji prowadzona przez Unię Europejską uderza nie tylko w kopalnie, lecz także w cały przemysł ciężki.
– Niestety polityka unijna, polityka Zielonego Ładu i dekarbonizacji prowadzi do tego, że na siłę próbuje się tę branżę zlikwidować – mówił.
Poseł PiS zwracał uwagę, że konsekwencje odczuwają także huty, koksownie i firmy powiązane z przemysłem wydobywczym.
– To wszystko takie domino, które nakłada się jedno na drugie – ocenił.





