Kopalnia z wielkimi zasobami i trudną historią
Grzegorz Babij przypomniał na antenie Radia Wnet, że kopalnia Silesia działa od początku XX wieku i mimo niewielkiej powierzchni ma bardzo duże znaczenie surowcowe. Jak podkreślał, jej potencjał wydobywczy jest znaczący, a zasoby należą do największych w kraju.
– Mamy drugie co do wielkości zasoby węgla kamiennego w Polsce, po KWK Janina w Libiążu – mówił.
Związkowiec przypomniał, że już pod koniec pierwszej dekady XXI wieku pojawiły się plany zamknięcia kopalni. Wtedy Solidarność próbowała ratować zakład przez prywatyzację i poszukiwanie inwestora.
– Wymyśliliśmy sobie taką drogę ucieczki, że może spróbujmy się sprywatyzować. Może to będzie droga do uratowania miejsc pracy – relacjonował.





