Teraz na antenie:
Radio Wnet
Wiadomości

Media publiczne uruchamiają program „Sprawdzam to”

7 maja szefowie trzech państwowych mediów podpisali list intencyjny w sprawie powołania do życia inicjatywy "Sprawdzamto". Będzie to nowy portal internetowy łączący dotychczasowe działania przeciw dezinformacji.
Media publiczne uruchamiają program „Sprawdzam to”

Fot. sprawdzamto.pl

Polskie media publiczne – Telewizja Polska, Polska Agencja Prasowa i Polskie Radio zawarły w czwartek porozumienie powołujące do życia inicjatywę „Sprawdzam to”. Jej celem ma być skuteczna walka z dezinformacją w internecie i mediach.

Z tego powodu media państwowe stworzyły stronę, której celem – jak mówią twórcy – ma być walka z fake newsami, manipulacją i propagandą. W tej sprawie list intencyjny podpisali Tomasz Sygut – dyrektor generalny Telewizji Polskiej, Marek Błoński – dyrektor generalny Polskiej Agencji Prasowej oraz Paweł Majcher – redaktor naczelny Polskiego Radia.

Aneks WSI: publikować czy nie? Ostre starcie ekspertów o bezpieczeństwo państwa
Aneks WSI: publikować czy nie? Ostre starcie ekspertów o bezpieczeństwo państwa

Publikacja aneksu do raportu WSI znów rozpala debatę o państwie, bezpieczeństwie i granicach jawności. Jedni widzą w nim…

Jak przekazał Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji – Dezinformacja nie jest już wyłącznie wyzwaniem komunikacyjnym, lecz realnym zagrożeniem dla stabilności państwa i jakości debaty publicznej. W warunkach dynamicznego obiegu informacji podważa zaufanie społeczne i osłabia instytucje. Dlatego kluczowa jest partnerska współpraca administracji publicznej i mediów. To ona buduje odporność społeczną i gwarantuje dostęp do rzetelnej informacji.

Szekspir pod gwiazdami

Pomysł stworzenia strony wspiera Ministerstwo Cyfryzacji, które dostrzega znaczenie działań i tworzenia innowacji na rzecz sprawdzania rzetelności informacji.

Przeczytaj więcej

Kryzys paliwowy w Rosji narasta. „Dochody spadają, problemy rosną”
Kryzys paliwowy w Rosji narasta. „Dochody spadają, problemy rosną”
Najnowszy Bond w Polsce? List otwarty do twórców filmu
Najnowszy Bond w Polsce? List otwarty do twórców filmu
Nisztor: „To dopiero wierzchołek góry lodowej”. Afera w Szpitalu Południowym nabiera tempa
Nisztor: „To dopiero wierzchołek góry lodowej”. Afera w Szpitalu Południowym nabiera tempa