Andrzej Poczobut jest wolny – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Szef rządu opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z uwolnionym dziennikarzem i napisał: „Andrzej Poczobut wolny! Witaj w polskim domu, Przyjacielu”.
„Czekałam na taką chwilę”
Olga Siemaszko z redakcji białoruskiej Radia Wnet nie kryła emocji, komentując informację o uwolnieniu Andrzeja Poczobuta. Podkreśliła, że na tę wiadomość czekano od dawna, szczególnie w środowisku dziennikarskim i wśród Białorusinów związanych z demokratyczną opozycją.
– Czekałam na takie chwile, kiedy mogłam powiedzieć na antenie, że Andrzej Poczobut jest na wolności. Mamy taką informację od dzisiaj – powiedziała.





