Duże rodziny w Polsce są dziś jednym z elementów debaty o demografii, mieszkalnictwie i polityce społecznej. Anita Łodzińska ze Związku Dużych Rodzin Trzy Plus podkreśla jednak, że celem organizacji nie jest przekonywanie kogokolwiek do posiadania wielu dzieci, ale pokazywanie, że życie w dużej rodzinie może być dobrym i wartościowym doświadczeniem.
„Dzielimy się dobrym doświadczeniem, szczęściem bycia w dużej rodzinie, bo większość nas w Związku ma więcej niż trójkę dzieci i działamy na rzecz dużych rodzin”.
– mówi Anita Łodzińska.
W rozmowie w Radiu Wnet przypomina, że w Sejmie odbyło się kolejne spotkanie parlamentarnego zespołu do spraw dużych rodzin. Tym razem rozmowa dotyczyła przede wszystkim rodzin najwyżej wielodzietnych, czyli tych z czwórką, piątką lub większą liczbą dzieci.





