Do incydentu doszło rano w Szkole Zawodowo-Technicznej w mieście Siverek. Niezidentyfikowana osoba wtargnęła do budynku i otworzyła ogień do przypadkowych osób. Poinformowane służy dotarły na miejsce zdarzenie. Ustalono, że 16 osób, w tym uczniowie, zostało rannych, podczas gdy napastnik ukrywał się w szkole. Odmówił on poddania się, następnie popełnił samobójstwo.
Rannym nic nie zagraża
Spośród 16 rannych 4 to nauczyciele, 10 to uczniowie, jeden policjant i jeden pracownik stołówki. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Część rannych, których stan zdrowia oceniono jako umiarkowany, przewieźliśmy do szpitali w centrum miasta
– poinformował gubernator okręgu.

Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz podczas wystąpienia z sejmowej mównicy pokazał przerobioną flagę Izraela, na której …
Śledztwo Tureckiego MSW
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło, że siły bezpieczeństwa wszczęły szeroko zakrojone śledztwo w sprawie tragedii. Jak ustalono napastnik był byłym uczniem szkoły, który zapisał się do innego liceum.




