Wysłuchaj całej rozmowy już teraz!
Ucieczka z kraju „pod rządami dyktatury”
Damien Mohrabi od pięciu lat mieszka w Budapeszcie. Do stolicy Węgier przyjeżdża 2 października 2020 roku. Jak mówi, decyzja o wyjeździe nie jest przypadkowa.
Musiałem opuścić swój kraj, ponieważ nie mogłem, nie chciałem już tam mieszkać pod rządami dyktatury, pod presją. Zdecydowałem, że chcę opuścić swój kraj, wyjechać gdzie indziej, żeby studiować i spróbować żyć poza Iranem.
Jego rodzice nadal mieszkają w Teheranie. Brat dołącza do niego dwa lata później. Rodzina pozostaje podzielona między Iran i Europę.





