„Wszyscy dostaliśmy Kałasznikowy”
Pamiętam nocne eksplozje i pierwsze wojenne głosowania w Radzie Najwyższej. Wszyscy posłowie dostali broń i dołączyli do obrony Kijowa. Potem zdecydowaliśmy, że musimy utrzymać funkcjonowanie państwa
wspomina Mykoła Kniażycki.
https://wnet.fm/2026/02/24/malgorzata-gosiewska-wspomina-obrazy-z-polsko-ukrainskiej-granicy-w-poczatkach-wojny/
Polska „na Nobla”
Polityk podkreśla wyjątkową rolę Polaków w pierwszych tygodniach wojny. Nawiązując do opinii b. ambasadora Ukrainy w RP Andrija Deszczycy, mówi wprost:




