Teraz na antenie:
Radio Wnet
Polska

Posłanka PiS: W szkole w Garbatce powstał prywatny folwark polityków

Posłanka PiS Agnieszka Górska przybyła do Garbatki w ramach interwencji poselskiej.
Posłanka PiS: W szkole w Garbatce powstał prywatny folwark polityków

Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku /Fot. Facebook

Czekałam z tą interwencją do czwartkowej konferencji marszałka województwa mazowieckiego, która przyniosła jednak więcej pytań, niż odpowiedzi

mówi Agnieszka Górska w rozmowie z Magdaleną Uchaniuk. Ocenia, że wedle jej wiedzy były już dyrektor Mirosław Dziedzicki stał się „kozłem ofiarnym” w wojnie politycznej:

Konflikt w zarządzie województwa zatacza coraz szersze kręgi i padło teraz na tę wspaniałą szkołę

„Kupowano szklanki do whisky i mięso za 200 zł za kilogram”. Kryzys w szkole w Garbatce – Letnisku

Szekspir pod gwiazdami

Rozmówczyni Magdaleny Uchaniuk chwali rodziców z Garbatki za to, że zdecydowali się na odważną obronę szkoły przed „politykierstwem, butą i arogancją władz”. Jak relacjonuje, obecna dyrektor placówki bardzo negatywnie zareagowała na kontrolę.

Jednym z ważnych aspektów omawianej sprawy jest konflikt między obecną dyrektor a byłą już główną księgową placówki. Poniżej publikujemy oświadczenie głównej księgowej:

B. dyrektor z Garbatki-Letniska: Nie pozwolę, by zrobiono ze mnie złodzieja

Szekspir pod gwiazdami

W związku z informacją pojawiającą się w przestrzeni publicznej Pani p.o Dyrektor szkoły ZSDiL dotyczącej wynagrodzenia mojej osoby za poprzedni rok kalendarzowy wyjaśniam, iż moje wynagrodzenie było zgodne z przyjętymi stawkami i obejmowało wynagrodzenie podstawowe z dodatkami wynikającymi z regulaminu wynagradzania pracowników niepedagogicznych w tym na wykonanie projektów unijnych oraz umowy zlecenia na zadania wykraczające poza zakres czynności.

Moja decyzja o rezygnacji z pracy była wynikiem utrzymujących się różnic w obszarze współpracy i komunikacji na poziomie organizacyjnym z Panią p.o Dyrektora szkoły jak również w związku z decyzją Dyrektora szkoły dotyczącą rezygnacji z funkcji Dyrektora.
Mimo podejmowanych prób wypracowania porozumienia w sprawach organizacyjnych i zarządczych, różnice w oczekiwaniach i sposobie realizacji zadań nie pozwalały na dalszą konstruktywną współpracę.
Jednocześnie nadmieniam, iż w dniu 31.10.2025r zapoznałam się z projektem wystąpienia pokontrolnego, wyniki ocen z zakresu przedmiotowej kontroli nie były przyczyną mojej rezygnacji z pracy ze stanowiska głównego księgowego, o czym świadczy fakt złożenia dokumentów w dniu 5 grudnia 2025r – wypowiedzenia umowy o pracę z zachowaniem
3 miesięcznego okresu wypowiedzenia.
Z uwagi na nieprzyjemną rozmowę w dniu 5 grudnia 2025r z Panią p.o Dyrektora szkoły postanowiłam ze skutkiem natychmiastowym rozwiązać umowę o pracę.

Główna księgowa ZSDIL
w Garbatce-Letnisku

Szekspir pod gwiazdami

Wysłuchaj całej rozmowy już teraz!

Przeczytaj więcej

Prokurator Opitek: Projekt ustawy o biegłych sądowych to wizja gąszczu instytucjonalnego i proceduralnego
Prokurator Opitek: Projekt ustawy o biegłych sądowych to wizja gąszczu instytucjonalnego i proceduralnego
Kolejki do lekarzy i polityczna burza. Gursztyn: wyborcy KO zaczynają mieć kłopot
Kolejki do lekarzy i polityczna burza. Gursztyn: wyborcy KO zaczynają mieć kłopot
Referendum przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu? Michał Moskal: „Bardzo bym chciał, żeby się tak wydarzyło”
Referendum przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu? Michał Moskal: „Bardzo bym chciał, żeby się tak wydarzyło”