Samorząd mazowiecki w dniach od 29 lipca do 9 września 2025 r. przeprowadził kontrolę w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku, kierowanej przez Mirosława Dziedzickiego. Wg kontrolerów wykazała ona nieprawidłowości m.in. w wydatkowaniu środków finansowych szkoły.
Na początku grudnia Mirosław Dziedzicki zrezygnował z funkcji dyrektora, tłumacząc to względami zdrowotnymi. Po jego rezygnacji w szkole wybuchł kryzys, bo część społeczności szkoły rozpoczęła akcję popierającą dyrektora, sprzeciwiając się jego odejściu z funkcji.
Do akcji wejdzie prokuratura
Magdalena Uchaniuk rozmawia z p.o. dyrektora szkoły Elżbietą Cichawą-Grabowską, która zastąpiła Mirosława Dziedzickiego.





