Profesor Andrzej Nowak zauważył, że w końcu XVII wieku mniej więcej w Polsce pojawiła się wśród elit Rzeczypospolitej dość spora grupa ludzi, którzy uważali, że Polacy nie potrafili się rządzić i że dobrze byłoby, żeby Polska była zarządzana przez jakąś obcą nację. Wtedy mówiło się o Francuzach.
mówi prof. Romuald Szeremietiew w rozmowie z Jaśminą Nowak. Wraca do swojego postulatu przywrócenia powszechnej służby wojskowej.
/awk
Wysłuchaj całej rozmowy już teraz!





