Prototype Cup Germany to seria regionalna, w której kierowcy rywalizują w prototypach LMP3 o mocy 455 koni mechanicznych. Na każdą rundę składają się dwa godzinne wyścigi. Kierowcy startują w załogach dwuosobowych (na każdego z kierowców przypada około pół godziny rywalizacji). Maks Angelard duet tworzy z kierowcą niemieckim Mattisem Pluschkellem.
W swoim debiutanckim sezonie kierowca z Piaseczna na przestrzeni pierwszych dziesięciu wyścigów na podium stał pięć razy. Duet polsko-niemiecki odniósł jedno zwycięstwo, na słynnym torze Hockenheim. Przed ostatnią rundą sezonu, rozgrywaną na austriackim Red Bull Ringu, załoga BWT Mücke Motorsport była sklasyfikowana na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej (liderzy zapewnili już sobie mistrzostwo), a pierwszym w zestawieniu juniorów.
W kwalifikacjach przed sobotnim wyścigiem za kierownicą zasiadł Polak. Angelard wykręcił czwarty czas. Sam kierowca uważa, że gdyby na początku ostatniego okrążenia nie przeszkadzał mu inny samochód, to byłby w stanie wywalczyć drugie pole startowe.
Na starcie wyścigu Maks Angelard utrzymał czwartą pozycję. Długo podążał tuż za rywalem zajmującym trzecie miejsce, tracąc do niego 1-2 sekundy. Z czasem strata Polaka nieco wzrosła, a dłuższy pit stop, spowodował powiększenie się jej. Podczas wizyty w boksie za sterami zasiadł, także debiutujący w serii, Mattis Pluschkell.







