Prezes Rady Ministrów za pośrednictwem mediów społecznościowych udostępnił 2-minutowy film. Kieruje w nim swoje słowa do tych, którzy nie są zwolennikami nowego prezydenta:
Zwracam się do wszystkich Polaków, dla których dzisiejszy dzień jest smutny i rozczarowujący. Dobrze wiem, co czujecie, rozumiem Was.
– zaczął premier. Krytykuje w swoim przemówieniu zarówno byłego prezydenta, Andrzeja Dudę, jak i rozpoczynającego swoją kadencję Karola Nawrockiego:
Liczyliście, że 10 lat zażenowania, smutku i obaw o ojczyznę skończy się dziś, definitywnie. Tymczasem, do starych obaw, dochodzą nowe.




