Następca Andrzeja Dudy powitał wszystkich przybyłych na Zgromadzeniu Narodowym w polskim Sejmie. Wśród zgromadzonych znaleźli się m.in. byli prezydenci – wspomniany wcześniej Andrzej Duda, ale także Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski.
Prezydent oznajmił, że jako chrześcijanin wybacza wszystkim tym, którzy okazali mu pogardę podczas wyborów prezydenckich:
Wbrew teatrowi politycznemu i pogardzie, z którą się spotykałem, jako chrześcijanin z głębi serca wybaczam całą tą pogardę i to, co działo się podczas wyborów.
Prezydent RP @NawrockiKn w #Sejm: Dziękuję Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za 10 lat sprawowania urzędu prezydenta Polski z tak wieloma sukcesami. Dziękuję, że w tak demokratyczny, cywilizowany, piękny i właściwy sposób pomagał objąć urząd prezydenta obecnemu Prezydentowi. Myślę,… pic.twitter.com/6FOlN1nPQx




