Teraz na antenie:
Radio Wnet
Polska

Iga Świątek Królową Wimbledonu!

Polka w finale legendarnego turnieju pokonała Amerykankę rosyjskiego pochodzenia Amandę Anismovą 6:0 6:0.
Iga Świątek Królową Wimbledonu!

Iga Świątek | Fot.: Wimbledon

Iga Świątek w słoneczne sobotnie popołudnie po niebem brytyjskiej stolicy sięgnęła po swój szósty wielkoszlemowy tryumf. Do czterech koron Rolanda Garossa i jednego wygranego US Open, Polka dopisała historyczne zwycięstwo w turnieju rozgrywanym na kortach trawiastych.

Pojedynek finałowy z 23-letnią Anisimovą był jednostronny. Świątek grała swój najlepszy tenis – precyzyjny i skuteczny. Z kolei Amerykanka sprawiała wrażenie zagubionej, popełniała dużo błędów. Polka swej rywalce nie pozwoliła wygrać choćby jednego gema.

Szczerze, nawet o tym nie marzyłam – powiedziała Iga Świątek zaraz po tryumfie na Korcie Centralnym.

To pierwszy tryumf reprezentantki Polski w historii prestiżowego Wimbledonu. Wcześniej w jego finale grały Jadwiga Jędrzejowska (1937 r.) i Agnieszka Radwańska (2012 r.), lecz te tenisistki swoje finałowe spotkania przegrały.

Szekspir pod gwiazdami

Kamil Kowalik

Przeczytaj więcej

Prokurator Opitek: Projekt ustawy o biegłych sądowych to wizja gąszczu instytucjonalnego i proceduralnego
Prokurator Opitek: Projekt ustawy o biegłych sądowych to wizja gąszczu instytucjonalnego i proceduralnego
Kolejki do lekarzy i polityczna burza. Gursztyn: wyborcy KO zaczynają mieć kłopot
Kolejki do lekarzy i polityczna burza. Gursztyn: wyborcy KO zaczynają mieć kłopot
Referendum przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu? Michał Moskal: „Bardzo bym chciał, żeby się tak wydarzyło”
Referendum przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu? Michał Moskal: „Bardzo bym chciał, żeby się tak wydarzyło”