Wysłuchaj całej rozmowy już teraz!
https://open.spotify.com/episode/6RWpsz7YLVc2rbRAAG2oYB?si=0f6dff1fb6104858
We wtorek 23 stycznia odbyło się spotkanie ministrów rolnictwa w ramach Rady Unii Europejskiej (AGRIFISH). Główne punkty dyskusji dotyczyły m.in. sytuacji rolników w państwach unijnych oraz przyszłości stosunków handlowych z Ukrainą. Polskę reprezentował minister rolnictwa Czesław Siekierski.
W pierwszej kolejności obecni ministrowie zajęli się kwestią planowanego przedłużenia przez Komisję Europejską Autonomicznych Środków Handlowych – dokumentu przyjętego po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę, liberalizującego wymianę handlową między wspólnotą europejską a Ukrainą. Polska delegacja negatywnie ustosunkowała się do dalszego obowiązywania wspomnianego dokumentu podkreślając, że państwa członkowskie powinny dysponować instrumentami umożliwiającymi szybką reakcję w razie zaburzeń na wewnętrznym rynku rolnym.





