Música urbana jest z pewnością najpopularniejszym obecnie gatunkiem muzycznym w krajach Ameryki Łacińskiej. Gatunek ten jest tak popularny, że sięgnęli po niego również muzycy z Półwyspu Iberyjskiego. Jednak popularność tej muzyki daleko sięga poza granice świata hiszpańskojęzycznego. Bowiem música urbana powoli zaczyna trafiać również i pod polskie strzechy. Promotorami tej muzyki są często właśnie twórcy z zza Oceanu Atlantyckiego i z krainy Don Kichota.
Osobą, która nie tylko popularyzuje música urbana, ale i tworzy ją właśnie w Polsce jest nasz dzisiejszy gość – Ibizaboy, który dopiero co wydał swój nowy album „Tropikal Green”. Album, który ma spore szanse zawładnąć nie tylko polskim, ale i latynoskim rynkiem muzycznym. Czego zresztą życzymy jego twórcom.
Dzisiejsze wydanie Republica Latina będzie świetną okazją do tego, by naszym słuchaczom zaprezentować album „Tropikal Green”. Razem z naszym gościem porozmawiamy o jego albumie: inspiracjach oraz pracy nad samą płytą. Zapytamy się go, czy praca twórcy música urbana to tylko blichtr, czy też oznacza ona spore wyrzeczenia czasowe i organizacyjne. Porozmawiamy również o popularności música urbana wśród naszych rodaków. A także o tym, czy jest szansa na współpracę muzyczną przy tego typu muzyce również z polskimi muzykami.
To wszystko, a nawet jeszcze więcej już dziś o godz. 22H00! Po polsku i hiszpańsku!



