We wtorek, 15 sierpnia 2023 roku, o godz. 18:00 w Teatrze Palladium w Warszawie odbędzie się koncert z okazji 103.rocznicy zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej pt.:”BOLSZEWIKA GOŃ!”
Wydarzenie ma charakter patriotyczno – kulturalny. Jest okazją do zapoznania się z tradycyjnymi piosenkami i pieśniami polskimi oraz z historią Polski. Buduje poczucie dumy wspólnotowej z sukcesu naszych dziadów, poprzez upamiętnienie i wspólne świętowanie tak ważnego wydarzenia dla historii Polski jak Zwycięstwo Warszawskie 1920 roku.
W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się zwycięska bitwa wojny polsko-bolszewickiej określana mianem „Cudu nad Wisłą”.
Koncert ma na celu uhonorować najważniejsze zwycięstwo oręża polskiego w XX wieku – w Bitwie Warszawskiej 1920r., które zadecydowało o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliło plany rozprzestrzenienia rewolucji bolszewickiej na całą Europę. Jest też artystyczną odpowiedzią na aktualne wydarzenie za naszą wschodnią granicą.
Wysłuchamy patriotycznych pieśni i piosenek w wykonaniu tak znamienitych artystów jak:Marek Piekarczyk (TSA), Dariusz „MALEO” Malejonek, Dominika Świątek, Norbert „SMOŁA” Smoliński, Sylwester Domański, Kasia Malejonek, Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski. Przy oprawie muzycznej ponad 20 osobowego BANDU pod dyrekcją Artura Grudzińskiego.




