Teraz na antenie:
Radio Wnet
Polska

Prezes PGE: Zdobycie Elektrowni Powiśle w pierwszych godzinach Powstania było szalenie ważne dla walczącej Warszawy

"Warszawa mogła dzięki temu walczyć. Elektrownia do piątego września produkowała energię elektryczną"

Wysłuchaj całość tutaj:

Wojciech Dąbrowski przybliża historię zdobycia elektrowni na Powiślu przez Powstańców:

„Oddział Armii Krajowej noszący nazwę „Elektrownia” pod dowództwem Stanisława Skibniewskiego pseudonim „Cubryna” został upamiętniony dwoma kamieniami przy wejściu do metra. Akcja została bardzo sprawnie przeprowadzona, z racji, że w oddziale brali udział pracownicy elektrowni a dowodził nim jej dyrektor. Oddział bardzo szybko rozbroił niemieckie umocnienia. Podczas przejęcia zginęło dwudziestu powstańców oddziału” – mówi Wojciech Dąbrowski.

Szekspir pod gwiazdami

https://wnet.fm/2023/08/01/prof-wieslaw-wysocki-w-sensie-moralnym-powstanie-trwa-nadal/

 

Przeczytaj więcej

Kowalski: Co Hołownia robi jeszcze w tej koalicji?
Kowalski: Co Hołownia robi jeszcze w tej koalicji?
Szpital Południowy nowymi „ośmiorniczkami”? Karol Gac: „Ta sprawa może być politycznie bardzo groźna dla KO”
Szpital Południowy nowymi „ośmiorniczkami”? Karol Gac: „Ta sprawa może być politycznie bardzo groźna dla KO”
Afera w Szpitalu Południowym. Ruszyła machina medialna, która ma zamieść ją pod dywan
Afera w Szpitalu Południowym. Ruszyła machina medialna, która ma zamieść ją pod dywan