Szpital Południowy problemem dla Koalicji Obywatelskiej
Afera wokół warszawskiego Szpitala Południowego coraz mocniej wykracza poza ramy lokalnego sporu. Według Karola Gaca (DoRzeczy) ujawnione informacje mogą stać się dla Koalicji Obywatelskiej jednym z najpoważniejszych problemów politycznych ostatniego czasu, ponieważ dotyczą obszaru szczególnie wrażliwego społecznie – ochrony zdrowia.
– Ta sprawa ma potencjał polityczny porównywalny do afery podsłuchowej i ośmiorniczek. Ośmiorniczki stały się symbolem. Ludzie zobaczyli, jak ówczesna władza dogaduje różnego rodzaju układy. Dzisiaj możemy mieć do czynienia z czymś podobnym – mówi Karol Gac.
Publicysta podkreśla, że kluczowe znaczenie ma nie tylko sama skala zarzutów, ale przede wszystkim ich społeczny odbiór.
– Polacy zobaczyli, że jeżeli jesteś z Koalicji Obywatelskiej, jeżeli jesteś w ten sposób uprzywilejowany, to właściwie nie obowiązują cię żadne procedury – zaznacza.






