Zachęcamy do wysłuchania całej audycji!
Państwa NATO mają podjąć decyzję o przekazaniu kolejnych partii sprzętu wojskowego na Ukrainę. Pojawiły się również informacje, że Polska ma przekazać swoje czołgi Leopard. Premier Morawiecki na briefingu prasowym zaznaczył, że Polska może przekazać kolejną partię czołgów, tylko w ramach szerszej koalicji. Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta, powiedział na antenie Radia Wnet, że dzisiaj dojdzie do spotkania w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, które również będzie dotyczyć kwestii przekazywania sprzętu na Ukrainę:
Jeśli miałoby dojść do faktu polegającego na przekazaniu jakiejś ilości polskich Leopardów, to oczywiście wyłącznie w ramach szerokiego porozumienia, szerokiego przedsięwzięcia innych państw, które tymi czołgami dysponują i proporcjonalnie do właśnie tej siły militarnej pancernej, tych wszystkich państw, które w tym porozumieniu będą uczestniczyć. Ja chciałem tylko powiedzieć, że pan prezydent dzisiaj również i w tej sprawie zaprosił do swojego pałacu pana premiera i ministra obrony narodowej, też najważniejszych dowódców wojskowych. Myślę, że to będzie też tematem tych konsultacji.





