Na wschodzie naszego kraju mało aktywny
front atmosferyczny zapewni słabe i lokalne opady śniegu, deszczu ze
śniegiem i deszczu. Słabo poprószy również w centrum. Poza tym na ogół
będzie pochmurno i bez opadów. Krótkotrwałe przebłyski słońca
zobaczymy jedynie w górach. Wciąż będzie stosunkowo ciepło: od 1
stopnia na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 5 na krańcach południowo –
zachodnich. Wiać powinno słabo z kierunków wschodnich. Aura z reguły
obojętnie wpłynie na nasze samopoczucie. Niekorzystne warunki
biometeorologiczne utrzymają się jedynie na krańcach wschodnich.
W Polsce wybitny spadek temperatury powietrza w ciągu 24 godzin
wystąpił w nocy z 6 na 7 stycznia 1982 r. w Płocku i we Włocławku.
Temperatura powietrza spadła wówczas z +8 do -20 st. Cel.
Warszawa
W stolicy dzień upłynie pod znakiem całkowitego zachmurzenia oraz
symbolicznych opadów śniegu lub deszczu ze śniegiem. Słupek rtęci
wzrośnie do 4 stopni. Południowo – wschodni wiatr zapowiada się słaby, a
biomet obojętny.
Białystok
Na Podlasiu spodziewjamy się kontynuacji pochmurnej pogody. Lokalnie
może symbolicznie poprószyć. W Białymstoku termometry wskażą do 2
stopni. Powieje słabo ze wschodu. Biomet na ogół będzie niekorzystny.



