Marek Budzisz wskazuje, że słychać zaostrzenie tonu Mińska wobec Polski. Według eksperta nasz sąsiad realizuje scenariusz rosyjski. Niedługo rozpoczynają się białorusko-rosyjskie ćwiczenia wojskowe. Jak wskazuje Budzisz, możemy mieć do czynienia ze stałym zwiększeniem wojskowej obecności Rosji na Białorusi.
Szef białoruskich służb granicznych grozi Polsce użyciem broni „bez ostrzeżenia”. Wygląda na to, że przygotowywana jest jakaś prowokacja.
Погранкомитет Белоруссии пригрозил Польше оружием в случае захвата своих пограничников // Подробнее на сайте https://t.co/tCaovnXp1B— marek budzisz (@MBudzisz2) January 25, 2022
Jak Kijów jest przygotowany do stawienia czoła kolejnej rosyjskiej agresji? Członek Strategy & Future ocenia, że
Ukraińcy już zbudowali siły. Przy użyciu tych nowoczesnych rakiet i granatników przeciwpancernych, które dostarczyli im niedawno Amerykanie i cały czas dostarczają Brytyjczycy, są w stanie zadać znaczne straty wojskom pancernym.
Czytaj także: Tomasz Grzywaczewski: możemy spodziewać się różnego rodzaju akcji na pograniczu działań hybrydowych i zbrojnych
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!
A.P.






