Paweł Wałuszko wskazuje, że w dobie koronawirusa szczególnie częste stały się ataki SMS phishing. Polegają ona na przesłaniu nam fałszywej wiadomości informującej. Jeśli wejdziemy w link w niej zawarty, haker włamie się na nasz telefon, czyszcząc nam konto.
Nasze smartfony są naszpikowane aplikacjami pochodzącymi od Google’a.
Wskazuje, że aplikacje zbierają od nas dane telemetryczne. Nie tylko Google zbiera dane, sprzedając je później reklamodawcom.
Paweł #Wałuszko w #PoranekWNET: Warto zwrócić uwagę, że tak naprawdę w Polsce 87% telefonów korzysta z systemu Android, pozostały procent należy do iOS. Android to bezpieczny system, ale jest przygotowany przez firmę Google, który rozdaje go producentom na licencji open source.





