Podczas konferencji prasowej z Rzecznikiem Praw Pacjenta Bartłomiejem Chemielowcem szef resortu zdrowia przedstawił szczegóły funduszu kompensacyjnego, zabezpieczającego obywateli w przypadku pojawienia się niepożądanych powikłań po szczepieniu na COVID-19.
Świadczenia z Funduszu obejmą na początku osoby, które miały wykonane szczepienia ochronne przeciw COVID-19 przeprowadzane po 26 grudnia 2020 r., u których wystąpiły działania niepożądane tj. konieczna była hospitalizacja przez co najmniej 14 dni – poinformował.
Minimalna kwota rekompensaty, o jaką będzie można się ubiegać to 10 tys. złotych.
Wysokość świadczenia kompensacyjnego, jeśli dojdzie do hospitalizacji, będzie wynosiła od 10 tys. do 100 tys. zł. W zależności od długości okresu leczenia.



