Teraz na antenie:
Radio Wnet
Nauka i technologia

Konferencja ministra zdrowia: w razie powikłań po szczepieniu na COVID-19, nawet 100 tys. zł rekompensaty od rządu

Adam Niedzielski podczas wtorkowej konferencji prasowej przedstawił szczegóły funduszu kompensacyjnego, zabezpieczającego pacjentów w przypadku wystąpienia NOP po szczepieniu na COVID-19.

Podczas konferencji prasowej z Rzecznikiem Praw Pacjenta Bartłomiejem Chemielowcem szef resortu zdrowia przedstawił szczegóły funduszu kompensacyjnego, zabezpieczającego obywateli w przypadku pojawienia się niepożądanych powikłań po szczepieniu na COVID-19.

Świadczenia z Funduszu obejmą na początku osoby, które miały wykonane szczepienia ochronne przeciw COVID-19 przeprowadzane po 26 grudnia 2020 r., u których wystąpiły działania niepożądane tj. konieczna była hospitalizacja przez co najmniej 14 dni – poinformował.

Minimalna kwota rekompensaty, o jaką będzie można się ubiegać to 10 tys. złotych.

Wysokość świadczenia kompensacyjnego, jeśli dojdzie do hospitalizacji, będzie wynosiła od 10 tys. do 100 tys. zł. W zależności od długości okresu leczenia.

Szekspir pod gwiazdami

Środki na wypłatę świadczeń mają pochodzić głównie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Jak podkreślił Adam Niedzielski jak dotąd wystąpiło 37 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Tylko jeden z nich  był ciężki.

A.N.

Źródło: Twitter

Szekspir pod gwiazdami

Przeczytaj więcej

Sztuczna inteligencja jak bomba atomowa? Czy rozwój AI wiedzie nas do raju czy do piekła?
Sztuczna inteligencja jak bomba atomowa? Czy rozwój AI wiedzie nas do raju czy do piekła?
Kto wygra XXI wiek? Nie zdecydują tylko algorytmy
Kto wygra XXI wiek? Nie zdecydują tylko algorytmy
Nauka to inwestycja, nie koszt. Prof. Tomza apeluje o większe wsparcie badań
Nauka to inwestycja, nie koszt. Prof. Tomza apeluje o większe wsparcie badań