Adam Niedzielski w rozmowie z Magdaleną Uchaniuk odniósł się do swojej wcześniejszej, szeroko komentowanej wypowiedzi, dotyczącej ograniczeń w dostępie do publicznej służby zdrowia dla osób niezaszczepionych na koronawirusa. Na pytanie, czy takie rozwiązania są rozważane, jednoznacznie zaprzeczył.
Absolutnie nie będzie żadnych ograniczeń – zapewnił.
Wcześniej w rozmowie z WPROST minister zdrowia mówił, że: „W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych. I my też to rozważamy. Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych usług medycznych”.
Adam Niedzielski zaznaczył jednak, że z wypowiedzią na ten temat wiąże się „cały szereg nieporozumień”.




