Właśnie podpisaliśmy bardzo ważną dla nas umowę która otwiera nowy etap współpracy pomiędzy PGNiG i naszym ukraińskim partnerem ERU, ale również nowy obszar naszej wspólnej działalności
Jerzy Kwieciński informuje, że zgodnie z umową zawartą przez PGNiG z Energy Resources of Ukraine, po ukraińskiej stronie granicy z RP rozpoczną się wspólne działania poszukiwawczo-wydobywcze.
Przypuszczamy, że ukraiński gaz ma te same właściwości, co polski.
Rozmówca Pawła Bobołowicza wskazuje na obopólne korzyści z rozpoczęcia przez PGNiG wydobycia gazu na Ukrainie. Polskie firmy będą miały kontrakty, a Ukraina wykorzysta swój potencjał surowcowy. Zaznacza jednak, że inwestycja jest na bardzo wstępnym etapie. Jak dodaje:



