Andrzej Osipów wspomina okres strajku sierpniowego:
Od 16 do 31 byłe delegatem do MKS-u w Stoczni Gdańskiej. To były dni walki o wolną i demokratyczną Polskę. Walczyliśmy nie tylko o zdobycze socjalne. Wiedzieliśmy, że nie możemy komunistom odpuścić.
Gość „Poranka WNET” mówi o zaskoczeniu, jakie wywołało odwołanie strajku przez Lecha Wałęsę.





