Redaktor z portalu „Biznes Alert”, Karolina Baca-Pogorzelska uważa, że spotkanie strony rządowej z górnikami należy określić mianem „farsy”, ponieważ plan dotyczący restrukturyzacji polskiego górnictwa został z góry odrzucony przez związki zawodowe:
A na dodatek słyszymy od lidera Solidarności Śląsko-Dąbrowskiej Dominika Kolorza, że pan wicepremier Jacek Sasin próbował przedstawić związkom zawodowym, że to co pojawiało się w mediach to fake newsy. A trzecią stroną medalu jest to, że podpisano tam dokument, z którego wynika, że PGG wycofuje się z planu zamykania kopalń Ruda i Wujek. Nie wiem kto tu kłamie, ale na pewno nie są to dziennikarze.
Gość Popołudnia Wnet wskazuje, że Polska Grupa Górnicza utraciła w ostatnich latach przychody rzędu 3 mld złotych. Spółka nie ma już pieniędzy na wypłaty dla pracowników, które wynoszą 300 mln zł miesięcznie.





