Dla Polski potrzebny jest nowy bodziec do rozwoju. Ten rozwój musi być oparty nie tylko na wykorzystaniu potencjału i polskiego rynku, ale musi być oparty na budowaniu pozycji międzynarodowej. Taką pozycję musimy budować przez silne podmioty gospodarcze. Jednym z obszarów jest sektor energetyczny – zaznacza gość „Poranka Wnet”.
Jak twierdzi: Powinniśmy w Polsce skończyć ze strukturą, którą odziedziczyliśmy po czasach komunizmu, kiedy mieliśmy osobne spółki. W tej chwili, aby dobrze się rozwijać, koncerny w sektorze energii, muszą być multienergetyczne.
Do tej pory energetyka atomowa była oparta na bardzo dużych zakładach, natomiast w tej chwili świat pracuje nad energetycznymi instalacjami w znacznie mniejszej skali. Niewykluczone jest, że w Polsce pojawi się energetyka jądrowa. Trzeba mieć otwarte oczy na to, co dzieje się w gospodarce – podkreśla Jerzy Kwieciński.





