Teraz na antenie:
Radio Wnet
Nauka i technologia

Komunikat Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

KRRiT zapowiada wprowadzenie nowego systemu odbioru telewizji cyfrowej na terenie Polski
Komunikat Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Fot. krrit.gov.pl

Do 30 czerwca 2022 r., na terenie Polski, nastąpi zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej.
Dotychczasowy system DVB-T zostanie zastąpiony bardziej nowoczesnym i efektywnym systemem odbioru DVB-T2/HEVC (występującym także pod nazwą H.265 lub MPEG-H część 2).

KRRiT zaleca nabywcom nowych telewizorów, szczególnie tych, oferowanych w atrakcyjnych cenach, aby zwracali uwagę na to, czy są one dostosowane do odbioru nowego systemu kodowania obrazu.

Aby odbierać telewizję naziemną,  właściciele telewizorów niespełniających wymagań nowego systemu DVB-T2/HEVC, będę musieli liczyć się z koniecznością zakupu zewnętrznego dekodera.

Szczegółowe informacje o terminie wprowadzenia DVB-T2/HEVC w Polsce w dokumencie Ministerstwa Cyfryzacji na str. 16 i 17:
https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/krajowy-plan-dzialan-zmiany-przeznaczenia-pasma-700-mhz-w-polsce

Szekspir pod gwiazdami

Przeczytaj więcej

Sztuczna inteligencja jak bomba atomowa? Czy rozwój AI wiedzie nas do raju czy do piekła?
Sztuczna inteligencja jak bomba atomowa? Czy rozwój AI wiedzie nas do raju czy do piekła?
Kto wygra XXI wiek? Nie zdecydują tylko algorytmy
Kto wygra XXI wiek? Nie zdecydują tylko algorytmy
Nauka to inwestycja, nie koszt. Prof. Tomza apeluje o większe wsparcie badań
Nauka to inwestycja, nie koszt. Prof. Tomza apeluje o większe wsparcie badań