Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski komentuje rezygnację Donalda Tuska ze startu w wyborach prezydenckich:
Co by nie powiedzieć o Tusku, jest to polityk doświadczony. […] Wystraszył się, że za dużo negatywnych rzeczy jest z nim związanych. […] Po prostu uciekł.
Pytany o kandydata opozycji na prezydenta, Ardanowski stwierdza: „Słychać kilku zagończyków.[…] Mało mnie to obchodzi”. Minister wyraża przekonanie, że urzędujący prezydent Andrzej Duda jest bardzo dobrym kandydatem. Zwraca uwagę, że prezydent Duda „z dużą troską i estymą” wyraża się o sprawach wsi. Minister Ardanowski chwali też dużą wiedzę prezydenta z zakresu rolnictwa.
Mniejszym wstydem jest bycie potomkiem chłopów folwarcznych, bo oni w pocie czoła pracowali na swój chleb. Wstydem jest być synem komunistycznego, stalinowskiego prokuratora, który tych chłopów gnoił i w więzieniach zamykał.





