Paweł Lisiecki, odpowiadając na pytanie czy ws. „Czajki”będzie powołana komisja sejmowa stwierdził, że to zależy od tego, jak ze sprawą poradzi sobie prokuratura.
Jeśliby organy państwa by zawiodły w tym wypadku, to taka komisja powstać powinna.
Poseł PiS mówi o polityce warszawskiego ratusza w sprawie awarii „Czajki”. Jak podaje rmf24.pl Trzaskowski powiedział: „Do tej pory wydano 7 mln zł, żeby ustalić przyczynę awarii kolektorów, które odprowadzały ścieki do oczyszczalni Czajka. Natomiast rozwiązanie, które proponujemy – według szacunków – będzie kosztowało około 12-13 mln zł”. Zdaniem Lisieckiego koszt naprawy może być o wiele wyższy.
Ta suma może się okazać się niewystarczająca, awaria kolektorów to jedno, spalarnia osadów w samej Czajce, która nie działa o grudnia to drugie.
![Lisiecki: Jeżeli prokuratura sobie nie poradzi, to sprawą Czajki powinna zająć się komisja sejmowa [VIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F10%2FLisiecki-Pawe%C5%82-8.jpg&w=1920&q=75)




