Chciałbym zauważyć, że ci, którzy napisali ten list, nie reprezentują nikogo poza sobą. Byłych dyplomatów jest kilkuset, a list podpisało 23 osoby, czyli ogromna mniejszość byłych polskich dyplomatów. Większość byłych polskich dyplomatów jest normalnymi, uczciwymi ludźmi, którzy szanują państwo polskie. Mamy do czynienia z pewną intrygą polityczną oraz reprezentowaniem obcych interesów. Mniejszość byłych dyplomatów uważa, że spory wewnętrzne i rozgrywki partyjne są ważniejsze niż interes państwa polskiego– mówi gość „Popołudnia WNET”.
Rozmówca twierdzi, że mamy do czynienia z reprezentowaniem obcych interesów, które za cel mają osłabienie stosunków polsko-amerykańskich będących podstawą naszego bezpieczeństwa.


![Andrij Sadowy: Głupstwo przeciwko przyszłości. Jarosław Kaczyński: [Sadowy] to oczywisty banderowiec! Spór o pamięć i polityczną moralność w świetle oszukania polskiej firmy.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FAndrij-Sadowy-nazi-gest-.png&w=3840&q=75)

