W związku z awarią prezydent Warszawy zwołał sztab kryzysowy.
Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzje o tym, by dokonać kontrolowanego spustu nieczystości do Wisły. Ta decyzja zapadła dzisiaj w godzinach rannych. Ja chciałem wszystkich uspokoić, woda pitna jest bezpieczna. Odbył się sztab kryzysowy, specjalnie by rozmawiać o tym, jak ta sytuacja wygląda.
Powiedział Rafał Trzaskowski. Jak poinformował, z wyliczeń służb wynika, że za około 50 godzin zanieczyszczona woda dotrze do Płocka. Powiadomiono służby wojewódzkie — tak, aby miasta, które są położone w dalszej części biegu Wisły, mogły zaopatrzyć mieszkańców w wodę pochodzącą z innych źródeł.
Jak podaje TVP. Info, prawdopodobnie została uszkodzona instalacja, którą ścieki z lewego brzegu Wisły przesyłane są pod dnem rzeki do oczyszczalni Czajka. Przez to zanieczyszczenia trafiają wprost do rzeki.




