Zbigniew Mróz, prezes Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. mówi o uporządkowaniu gospodarki wodno-ściekowej w Legnicy. Teraz trwa trzeci etap tych prac. Nasz gość szczegółowo tłumaczy nam, co dzięki temu projektowi się zmieni.
Głównym kosztem była modernizacja części gazowo-energetycznej oczyszczalni ścieków legnickiej.
Na pierwszym, zakończonym już etapie, który kosztował 46 mln zł, nastąpiła „modernizacja całego ciągu technologicznego zakładów produkcji wody”. Drugi etap kosztujący 23 mln zł nadal trwa i koncentruje się na „modernizacji dalszej części oczyszczalni, czyli części ściekowej”.
W tym trzecim etapie część środków jest przeznaczonych na modernizację ujęcia wody. Przedsiębiorstwo bierze wodę z rzeki Kaczawy i w takim układzie infiltracyjnym, czyli po drodze stawy infiltracyjne i dalej do dalszego uzdatniania. Woda w Legnicy jest rewelacyjna.


![Andrij Sadowy: Głupstwo przeciwko przyszłości. Jarosław Kaczyński: [Sadowy] to oczywisty banderowiec! Spór o pamięć i polityczną moralność w świetle oszukania polskiej firmy.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2FG4AxSMIW8AAahb5-scaled.jpeg&w=3840&q=75)

